Skip to content

GRANİT

GRANIT

Granit tezgahlar uzun ömürlüdür. yüksek dirençli özellikleriyle doğaltaş  özelliklerinde dolayı oldukça sık tercih ediliyor.

Eski çağlarda üretimi ve işlenmesi çok zor şartlarda gerçekleştirilen granit, günümüzde gelişmiş metodlarla üretilmekte ve ileri teknoloji ile işlenerek mimari projelerde, belirtilen boyut ve formlarda yapı sektörünün gereksinimlerini karşılamaktadır. Granitler, yeryüzünde çok yaygın olarak bulunurlar. Çeşitli yer kabuğu modellerinde görünür.

Sağlıklıdır; Toz barındırmaz, Ortamda bulunan doğal nemi korur, cilt kurumalarına neden olmaz, Çocukların sağlığı üzerinde olumsuz etkisi yoktur, Doğal malzeme olması sebebiyle içinde Boya, ve kimyasal madde bulunmaz.

Dayanıklıdır; Deterjanlardan rahatsız olmaz, Çürümez, eski yüzlü görünmez, Çizilmez, aşınmaz, Ağır yüklerden etkilenmez, Güneşte renk atmaz, Soğuktan çatlamaz, yüksek ısıdan etkilenmez, Limon, kolalı içeceklerden ve asitlerden rahatsız olmaz, Dünyadaki en sert yapı malzemesidir.

Kir ve Leke Tutmaz; Toz kaldırmaz, Nem yaymaz, Pürüzsüz bir yüzey olması sebebiyle mikrop üretmez, barındırmaz, Zararlı ve kötü kokuları barındırmaz.

 

Granit Emerald Pearl

ÜSTÜN TEKNİK ÖZELLİKLER

Çizilme ve aşınmaya karşı dirençlidir.

Granit, çizilmeye ve derin aşınmalara karşı dayanıklıdır. Yoğun kullanıma ve sık temizlemeye tabi tutulsa bile ürün özellikleri değişmez.

Yüksek UV Direnci

Granit ultraviyole ışınlarına (UV) yüksek direnç gösterir ve zamanla solmaz, rengini kaybetmez. İç ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanılır.

Leke Tutmayan Yapı

Şarap, kahve, kalem ve pas gibi en inatçı lekeler Dekton yüzeyinde barınmaz, gözeneksiz yapısı sayesinde kimyasal maddelere de dayanıklıdır.

GRANIT RENK KARTELASI