Skip to content

MERMER

MERMER

Doğanın getirdiği en eski taşlardan olan Mermer asırlardır yaşam alanlarımıza şıklığı ve sağlamlığı getiriyor. Çok yönlü kullanımı ile müdavimlerinin asla vazgeçemediği mermer tezgahlar mekanlarımızı aydınlatmaya devam ediyor

Mermer, kalsiyum karbonat içeren bir kaya türüdür. Mermer tezgah özellikle parlatıldığı zaman mimari yapılara güzellik kattığı için değerli bir kayaçtır.

Doğal taştan imal edilen tezgahların en büyük avantajı oldukça sağlam olmalarıdır. Mermer ise birçok avantaja sahip olmasına karşın asitli maddelerle temasında leke oluşturabilen bir malzemedir. Bu nedenle dikkatli kullanılması gerekir.

Hem iç mekanlarda hem dış mekanlarda kaplama ve döşeme malzemesi olarak kullanılabilir. Yüzeylerine yapılan işlemler (patlatma taş, patinato taş , eskitme taş, antik eskitme taş, honlu traverten taş , dolgulu traverten taş , cilalı traverten taş, profil, söve, denizlik, küpeşte, kat silmesi vb.)ile kaymaz, mat, parlak, gözenekli ,gözeneksiz gibi yüzeyleri sayesinde doğal taşları istenilen her yerde kaplama ve döşeme malzemesi olarak kullanmak mümkün.

MERMER RENK KARTELASI